Rynki zagraniczne Globalne giełdy w Twoim zasięgu! Inwestuj na rynkach zagranicznych! + nota prawna
Zadbaj o środowisko Wyraź zgodę na przesyłanie dokumentów drogą elektroniczną Bankowość internetowa Ustawienia>Zgody i oświadczenia>Sposób otrzymywania dokumentów od Biura Maklerskiego
Inwestycje na rynku Forex z zaawansowaną platformą Alior 4 Trader! Sprawdź + nota prawna

Aktualności

27-06-2018

Zmiana w notowaniach instrumentów finansowych w systemie kursu jednolitego

Zgodnie z Uchwałami Zarządu Giełdy Nr 618/2018 do Nr 630/2018 z dnia 19 czerwca br., Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. wprowadza dla wybranych instrumentów finansowych notowanych w Alternatywnym Systemie Obrotu nowy system notowań, przewidziany zapisami §131 ust.1 pkt2) lit.b) Regulaminu Giełdy, tj. system kursu jednolitego z jednokrotnym określeniem tego kursu w wybranym dniu sesyjnym.  

W nowym systemie notowań dniem określenia kursu jednolitego będzie środa. W przypadku gdy środa nie będzie dniem sesyjnym, to dniem określenia kursu jednolitego będzie następny dzień sesyjny tego samego tygodnia. W praktyce oznacza to, że środa będzie jedynym dniem sesyjnym, w którym będzie możliwość zawarcia transakcji na danym instrumencie. W pozostałe dni sesyjne będzie istniała możliwość wyłącznie składania zleceń.

Wykaz instrumentów objętych zmianami dostępny jest TUTAJ

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z infolinią Biura Maklerskiego pod numerem telefonu 19 503.