Biuro Maklerskie na drugim miejscu w rankingu Pulsu Biznesu! Poznaj nasz Rachunek Maklerski
Rynki zagraniczne Globalne giełdy w Twoim zasięgu! Inwestuj na rynkach zagranicznych! + nota prawna
Zadbaj o środowisko Wyraź zgodę na przesyłanie dokumentów drogą elektroniczną Bankowość internetowa Ustawienia>Zgody i oświadczenia>Sposób otrzymywania dokumentów od Biura Maklerskiego
Inwestycje na rynku Forex z zaawansowaną platformą Alior 4 Trader! Sprawdź + nota prawna

Aktualności

19-04-2021

Rachunek maklerski Biura Maklerskiego Alior Banku zwycięzcą rankingu Pulsu Biznesu

 

Redakcja dziennika Puls Biznesu ogłosiła wyniki corocznego rankingu, w którym oceniała ofertę rachunków maklerskich pod względem kosztowym oraz komfortu korzystania. W zestawieniu zostało uwzględnionych 15 domów i biur maklerskich. Po raz kolejny najlepszym okazał się rachunek maklerski Biura Maklerskiego Alior Banku. W ostatnich czterech latach trzykrotnie zwyciężaliśmy w tym zestawieniu, w roku 2018, 2019 i teraz.

- Biuro Maklerskie od wielu miesięcy osiąga świetne rezultaty i nieustannie rozwija swoją ofertę. Ta nagroda to jedynie potwierdzenie, że obraliśmy słuszny kierunek. Każde wyróżnienie branżowe cieszy, jednak dla nas liczy się przede wszystkim zadowolenie Klientów. Patrząc przez pryzmat liczby nowo otwieranych rachunków maklerskich, to nasza oferta cieszy się bardzo dużym powodzeniem wśród inwestorów. Należą się więc duże słowa uznania i podziękowania dla całego zespołu Biura Maklerskiego  – mówi Dariusz Szwed, Wiceprezes Zarządu Alior Bank S.A..

Dobrze odczytane potrzeby klienta
Co sprawia, że rachunek maklerski Biura Maklerskiego Alior Banku ponownie został uznany za najlepszy? Autorzy rankingu wymieniają bezpłatne prowadzenie rachunku, darmowe przelewy wewnętrzne i zewnętrzne oraz dostęp do pięciu ofert lub całego arkusza zleceń z możliwością zwolnienia z opłaty w przypadku odpowiedniej aktywności klienta, co nie zawsze bywa standardem. To co jednak zaważyło na wygranej Biura Maklerskiego Alior Banku to całodobowe wsparcie infolinii BM, które umożliwia klientowi kontakt z człowiekiem, a nie „robotem”. Jak się okazuje miało dla klientów niebagatelne znaczenie.   

Jakość, która daje wyniki
Dobrze skrojona oferta, z dużym wyczuciem co do potrzeb klienta przynosi wymierne efekty.
W pierwszym kwartale tego roku przychody Biura Maklerskiego wzrosły w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego o 45%. W pierwszych trzech miesiącach roku Biuro Maklerskie pozyskało 1,6 tys. nowych rachunków maklerskich (80% z nich założono w kanałach zdalnych), dzięki czemu ich łączna liczba przekroczyła 85 tys. Co bardzo cieszy, o 30% wzrosła też liczba aktywnych klientów.
Oferta ewoluuje i stopniowo zyskuje nowe atrybuty, które podnoszą jej atrakcyjność. Wśród zalet rachunku maklerskiego, wymienić należy także:   

  • 110 oddziałów Banku z wykwalifikowanymi pracownikami do obsługi klientów Biura Maklerskiego,
  • najniższe opłaty (w wysokości pobieranej przez KDPW) za przechowywanie PW pobierane od Klientów posiadających akcje o łącznej sumie powyżej 1 mln PLN,
  • 5 nowoczesnych aplikacji (Alior Giełda, Pulpit Inwestora, Notowania 5 Pro, Notowania Online 3, Bankowość internetowa),
  • udział w największych rynkowych ofertach publicznych (IPO),
  • niski koszt zapisu w ramach IPO dla Klientów,
  • pełna integracja z rachunkiem ROR.

 

Ranking z długą historią
Puls Biznesu zorganizował ranking po raz dziewiąty. Zestawienie zostało przygotowane z myślą o aktywnych inwestorach indywidualnych, wykonujących w ciągu roku transakcje o wartości 649 tys. zł. Kwotę tę stanowi zaokrąglona do równych tysięcy, pięcioletnia średnia krocząca przychodów i kosztów uwzględnionych w „giełdowych” PIT-ach.
Poza Biurem Maklerskim Alior Banku na podium znalazł się - na drugim miejscu eMakler z Biura Maklerskiego mBanku - a na trzecim uplasował się zwycięzca z 2020 r. – Biuro Maklerskie Bank Pekao S.A.
W rankingu uwzględnione zostały tylko biura i domy maklerskie będące uczestnikami Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych.