Rynki zagraniczne Globalne giełdy w Twoim zasięgu! Inwestuj na rynkach zagranicznych! + nota prawna
Zadbaj o środowisko Wyraź zgodę na przesyłanie dokumentów drogą elektroniczną Bankowość internetowa Ustawienia>Zgody i oświadczenia>Sposób otrzymywania dokumentów od Biura Maklerskiego
Inwestycje na rynku Forex z zaawansowaną platformą Alior 4 Trader! Sprawdź + nota prawna

Aktualności

20-05-2019

Dowiedz się jaki jest Twój profil inwestycyjny

Profil inwestycyjny określany jest na podstawie krótkiego kwestionariusza inwestycyjnego, którego pytania dotyczą m.in. posiadanej przez Ciebie wiedzy, doświadczenia w inwestowaniu, nastawienia do ryzyka oraz potrzeb i oczekiwań związanych z inwestycjami. Na podstawie udzielonych odpowiedzi możemy określić jakie instrumenty finansowe są dla Ciebie odpowiednie, ograniczając ryzyko inwestowania w produkty nieadekwatne do Twoich oczekiwań.


Kwestionariusz inwestycyjny dostępny jest po zalogowaniu do bankowości internetowej w zakładce Ustawienia -> Profil Inwestycyjny

 


Wyodrębniamy 5 typów profili inwestycyjnych:

  • Inwestor przezorny
  • Inwestor ostrożny
  • Inwestor rozważny
  • Inwestor aktywny
  • Inwestor dynamiczny


Profile różnią się między sobą poziomem ryzyka, które klienci są w stanie zaakceptować decydując się na inwestycje. Na podstawie wiedzy o stanie majątku i aktualnej sytuacji finansowej, inwestorzy kontrolują rozkład poszczególnych klas aktywów w portfelu inwestycyjnym oraz samodzielnie podejmują decyzje zgodne z profilem inwestycyjnym.


Alior Bank S.A. informuje, że z każdą inwestycją wiąże się ryzyko utraty części lub nawet całości zainwestowanego kapitału. Stopień ryzyka zależy od rodzaju i klasy aktywów będących przedmiotem inwestycji. Biuro Maklerskie Alior Bank S.A. jest wydzieloną organizacyjnie jednostką w strukturach Alior Bank Spółka Akcyjna, działającą na podstawie zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego i będącą pod jej nadzorem.